Śląski Okręg Szkoleniowy - subregion zachodni
Firma Wektor Consulting uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt:
„Śląski Okręg Szkoleniowy - subregion zachodni"
Doradca będzie pełnił dyżur w urzędzie w każdą środę od godz. 9.00
Cel projektu
Projekt realizujemy, aby poprzez atrakcyjne i efektywne kształcenie, udzielić wsparcia na rzecz kształcenia osób dorosłych i tym samym pomóc zainteresowanym w podniesieniu ich kwalifikacji, kompetencji i umiejętności w zakresie zielonych kompetencji/ kwalifikacji.
W projekcie planujemy wesprzeć osoby dorosłe, zapewniając im kompleksową obsługę klienta na każdym z etapów w procesie realizacji usług rozwojowych (tj. szkolenia/walidacja/certyfikac
Grupa docelowa
Projekt skierowany jest do :
* osób dorosłych (powyżej 18 r.ż.),
* które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje umiejętności/kompetencje/kwali
* które nie są przedsiębiorcami w rozumieniu art. 4 ust. 1-2 ustawy Prawo przedsiębiorców * mieszkające lub pracujące w podregionie górniczym Subregion Zachodni Województwa Śląskiego (powiaty: Jastrzębie-Zdrój, raciborski, rybnicki, Rybnik, wodzisławski, Żory)
* w szczególności skierowany jest do osób, które znajdują się w niekorzystnej sytuacji tj.:
* w kryzysie bezdomności/dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań,
* należących do mniejszości w tym społeczności marginalizowanych,
* pracujących w górnictwie lub branży okołogórniczej w tym, które opuściły, którąś z tych branż nie wcześniej niż 01.01.2021r ,
* z niepełnosprawnością,
* z wykształceniem max ponadgimnazjalnym (poziom 3 klasyfikacji ISCED),
* bezrobotnych,
* w wieku min.55 lat.
Docelowo z projektu będzie mogło skorzystać 400 osób, z których min. 320 uzyska kwalifikacje (w tym kwalifikacje zielone) w terminie: 01.04.2024 - 31.12.2026.
Planowane efekty
Efektem projektu będzie podniesienie umiejętności/kompetencji lub zmienienie/nabycie nowych kwalifikacji umożliwiających rozwój w kierunku umiejętności zawodowych, cyfrowych, niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, podstawowych i przekrojowych, ponadto niezbędnych z punktu widzenia regionalnych/lokalnych specjalizacji przez jego uczestników.
Wartość projektu: 3 665 050,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 3 115 292, 50 zł