Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Dożynki Gminne 2018

Dożynki Gminne 2018

10 sierpnia 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Dożynki Gminne 2018

Zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Jejkowice informuje, że od dnia 01.08.2018r. do 31.08.2018r. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju.
Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2018r. wynosi 86,00zł * ilość ha użytków rolnych

8 sierpnia 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Zwrot podatku akcyzowego

Krajowy trening sprawności syren alarmowych

Urząd Gminy Jejkowice informuje, że w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godzinie 1700 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W związku z powyższym, w wymienionym powyżej czasie, uruchomiony zostanie sygnał oznaczający odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

27 lipca 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Krajowy trening sprawności syren alarmowych

Nabór otwarty na Wykonawców modernizacji źródeł ciepła budynków indywidualnych 2018

Szanowni Państwo,

W związku z uruchomionym po raz kolejny przez Gminę Jejkowice Programem Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Jejkowice, przesyłamy Państwu zaproszenie do uczestnictwa w naborze otwartym na Wykonawców modernizacji źródeł ciepła budynków indywidualnych.

Przedmiotem naboru jest modernizacja kotłowni, polegająca na wymianie przestarzałych źródeł ciepła na nowoczesne, wysokosprawne urządzenia grzewcze w budynkach indywidualnych znajdujących się na obszarze Gminy Jejkowice.

Do Programu zakwalifikowane są następujące urządzenia grzewcze: kocioł opalany biomasą spełniający wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN-EN 303-5:2012, kocioł opalany paliwem stałym z załadunkiem automatycznym spełniający wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN-EN 303-5:2012, pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne, kocioł na LPG.

W celu uczestnictwa w Programie należy przedstawić ofertę na podstawie następujących dokumentów:

16 lipca 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Nabór otwarty na Wykonawców modernizacji źródeł ciepła budynków indywidualnych 2018

Odbiór opracowań sytuacyjno-technicznych dla instalacji OZE

W związku z przekazaniem przez firmę Semper Power Sp. z o.o. dokumentacji technicznej dla projektu „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich”, począwszy od dnia 12.07.2018 r. w godzinach pracy tutejszego Urzędu Gminy, w pokoju nr 16 bądź 17 ( I piętro) można odbierać opracowania sytuacyjno - techniczne dla wybranych instalacji OZE.

11 lipca 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Odbiór opracowań sytuacyjno-technicznych dla instalacji OZE

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje

Turniej Skata - Memoriał im. Czesława Grzeni

Warsztaty wakacyjne

Biblioteka - warsztaty taneczne

29 czerwca 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Warsztaty wakacyjne

Informacja GUS

GUS

22 czerwca 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Informacja GUS

Festyn dla dzieci

W dniu 20 czerwca 2018r. na placu przy Szkole Podstawowej w Jejkowicach odbył się festyn dla dzieci pod hasłem „Dzieciak-aktywny i bezpieczny”. Dzieci mogły skorzystać z dmuchańca, wziąć udział w zabawach ruchowych, warsztatach plastycznych i nie tylko. Festyn zorganizowano w ramach podsumowania projektu Klubu Kobiet Aktywnych czyli Sukces w szpilkach współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

22 czerwca 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Festyn dla dzieci

Informacja o zagrożeniu suszą rolniczą

W załączeniu pakiet informacyjny dotyczący zagrożenia suszą rolniczą w kraju, wraz z aktualnym trzecim komunikatem Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w 2018 r. odnośnie ww. suszy w okresie od 11 kwietnia do 10 czerwca 2018 roku. Przekazuję również informację odnośnie działań podjętych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie procedur pomocowych skierowanych do producentów rolnych poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w tym suszy.

21 czerwca 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Informacja o zagrożeniu suszą rolniczą

25-lecie Gminy Jejkowice

W dniu 09.06.2018r obchodziliśmy jubileusz 25-lecia Samorządności Gminy Jejkowice połączony z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji całej społeczności Gminy Jejkowice. W jubileuszu udział wzięli m.in. posłowie RP: Pan Marek Krząkała i Pan Grzegorz Janik oraz przedstawiciele Biur Poselskich Pani Izabeli Kloc i Adama Gawędy. Przybyli także włodarze ościennych miast i gmin, Starosta Powiatu Rybnickiego, Dyrektor PUP Rybnik, radni wszystkich kadencji, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji działających na terenie gminy oraz kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych. Podczas uroczystej akademii zaprezentowała się młodzież z jejkowickiej Szkoły Podstawowej. Na zakończenie wystąpił zespół Canzonetta Trio.

18 czerwca 2018

Artur Szweda


Czytaj więcej o: 25-lecie Gminy Jejkowice