Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Międzynarodowy Marsz Nordic Walking - Jejkowice 2019

Życzenia Wielkanocne 2019

Nabór wniosków do projektu pn.: „Unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Powiatu Rybnickiego”

Powiat Rybnicki ogłasza nabór wniosków do projektu grantowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020, Działanie 5.2 Gospodarka odpadami, Poddziałanie 5.2.2 Gospodarka odpadami RIT Subregionu Zachodniego (typ 2. projektu „Kompleksowe unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest”).

 

Na co można uzyskać dotację?

  • demontaż z obiektu wyrobów budowlanych zawierających azbest, ich transport, unieszkodliwianie (składowanie na składowiskach odpadów niebezpiecznych lub wydzielonej części składowisk odpadów innych niż niebezpieczne) z jednoczesnym przywróceniem stanu obiektu sprzed demontażu z wykorzystaniem fabrycznie nowych materiałów budowlanych niezawierających azbestu,
  • demontaż z obiektu wyrobów budowlanych zawierających azbest, ich transport, unieszkodliwianie (składowanie na składowiskach odpadów niebezpiecznych lub wydzielonej części składowisk odpadów innych niż niebezpieczne),
  • transport znajdujących się na nieruchomości wyrobów budowlanych zawierających azbest i ich unieszkodliwianie (składowanie na składowiskach odpadów niebezpiecznych lub wydzielonej części składowisk odpadów innych niż niebezpieczne).

 

Maksymalna wysokość dotacji:

Wysokość grantu będzie wynosić 100 % kosztów kwalifikowalnych realizacji zadania z zastrzeżeniem, że wartość całkowita dotacji na:

  • demontaż, transport, unieszkodliwianie wyrobów budowlanych zawierających azbest, z wierzchniego pokrycia dachowego oraz/lub z elewacji wraz z niezbędnymi elementami montażowymi i uzupełniającymi w celu przywrócenia stanu obiektu sprzed demontażu z wykorzystaniem fabrycznie nowych materiałów budowlanych niezawierających azbestu, dla budynków mieszkalnych nie może przekroczyć 25 000,00 zł netto, a dla pozostałych obiektów nie może przekroczyć 15 000,00 zł netto;
  • demontaż, transport, unieszkodliwianie wyrobów budowlanych zawierających azbest,
    z wierzchniego pokrycia dachowego oraz/lub z elewacji bez przywrócenia stanu obiektu sprzed demontażu, dla wszystkich obiektów nie może przekroczyć 10 000,00 zł netto,
  • transport i unieszkodliwienie materiałów zawierających azbest z nieruchomości nie może przekroczyć 5 000,00 zł netto.

 

Formularz wniosku udziału w Projekcie jest dostępny w Starostwie Powiatowym w Rybniku przy ul. 3 Maja 31, w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa pok 221, oraz poniżej do pobrania w wersji elektronicznej. Wnioski należy składać osobiście w formie papierowej w Starostwie Powiatowym w Rybniku w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przy ul. 3 Maja 31, 44-200 Rybnik, w dniach 25 marca 2019r. - 25 kwietnia 2019r. w godzinach urzędowania od poniedziałku do środy w godzinach od 7.30 do 15.30, w czwartki od 7.30 do 18.00 oraz w piątki od 8.00 do 13.00.

Dodatkowe informacje na temat udziału w projekcie można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Rybniku, w  Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, pok 221,
tel. 32-416 13 56, 32-416 13 25, 32-416 13 53.

Odnośnik do uchwały - kliknij tutaj

18 kwietnia 2019

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Nabór wniosków do projektu pn.: „Unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Powiatu Rybnickiego”

Informacje dla rodziców

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jejkowicach informuje,

że 10, 11, 12 kwietnia 2019 r. i 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej.

W tych dniach dyżur pełni świetlica szkolna - opiekę zapewniamy zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami rodziców.
Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie do zapełnienia grupy 25 osobowej.

9 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: Informacje dla rodziców

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jejkowicach przypomina, że w dniach
10, 11 i 12 kwietnia odbędą się w naszej szkole EGZAMINY GIMNAZJALNE.

Uczniowie przychodzą do szkoły najpóźniej do godziny 8.30.

Udają się do przygotowanych specjanie na te dni szatni:

Szatnie:

3ag – 03, 3bg – 103, 3cg – 101, 3sg - 110

Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia!

9 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: EGZAMIN GIMNAZJALNY

Akademickie Mistrzostwa Polski

Miło nam poinformować że nasz mieszkaniec Kewin Stempka wraz z Mają Pawlak na Akademickich Mistrzostwch Polski wytańczyli 3 miejsce, a tym samym tytuł II-go Akademickiego Wicemistrza Polski ! Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Akademickie Mistrzostwa Polski

9 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: Akademickie Mistrzostwa Polski

Ogłoszenie - wymiana źródeł ciepła

Wójt Gminy Jejkowice informuje, że w dniach od 08 do 19.04.2019r. można składać wnioski na wymianę starego pieca na nowy ekologiczny kocioł zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Gminy Jejkowice.

Losowanie wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania odbędzie się dnia 24.04.2019 r. w Szkole Podstawowej o godz. 16.00

Wnioski można pobrać w pok. nr 14 lub ze strony internetowej i składać w Sekretariacie Urzędu Gminy.

8 kwietnia 2019

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Ogłoszenie - wymiana źródeł ciepła

EKO informuje: Odbiór odpadów z pojemników 1100l

05.04.2019r.

W związku z awarią śmieciarki firma EKO Sp. J. informuje, że odbiór odpadów z pojemników 1100l zostanie dokończony w przyszłym tygodniu.
Odpady z pozostałych pojemników zostaną zabrane zgodnie z harmonogramem.

Za niedogodności przepraszamy

EKO Sp. J.

5 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: EKO informuje: Odbiór odpadów z pojemników 1100l

W Jejkowicach trwają przygotowania do Świąt....

 Lyskor logo

W dniu 04.04.2019r w Szkole Podstawowej w Jejkowicach odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których dzieci wraz z paniami z KGW oraz nauczycielami uczyły się tradycyjnego zdobienia jajek, robienia plam wielkanocnych oraz wspólnie dekorowały wcześniej upieczone baby i mazurki. Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obaszów Wiejskich: Europa inwestująca w obszry wiejskie” pn. „Aktywne Jejkowianki- strzec tradycji, lecz nie ograniczać się tradycją.”

Warsztaty Wielkanocne

4 kwietnia 2019

Artur Szweda


Czytaj więcej o: W Jejkowicach trwają przygotowania do Świąt....

Informacja w sprawie strajku

Informujemy, że w przypadku, gdy zaplanowana akcja strajkowa nie zostanie odwołana bądź zawieszona od dnia 08.04.2019r. zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jejkowicach zostaną zawieszone z powodu braku zapewnienia uczniom i wychowankom należytej opieki. 
Szczegółowe informacje na stronie szkoły pod adresem:
https://spjejkowice.edupage.org

4 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: Informacja w sprawie strajku

Bieg dla Pawełka już za nami

Miarą człowieczeństwa jest pomoc drugiej osobie...

Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę 30 marca 2019r. stanęli na linii startu biegu dla Pawełka, ale także tym osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego, że bieg mógł się odbyć.

Wszyscy możemy się czuć zwycięzcami, gdyż biorąc udział w tym wydarzeniu pomogliśmy choremu Pawełkowi.

W sobotę dla Pawełka pobiegło aż 230 osób, udało się zebrać kwotę 7116,60 zł i 5 funtów na leczenie i rehabilitację Pawełka.

W zamian za udział w biegu, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.której podopiecznym jest Pawełek.

 Bieg dla Pawełka

 

4 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: Bieg dla Pawełka już za nami

V Jejkowicki Kiermasz Wielkanocny