Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Instalacje odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych

Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji 13/2017

Wójt Gminy Jejkowice przedstawił do konsultacji projekt uchwały w sprawie  ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Jejkowice.

W okresie konsultacji nie wpłynęła żadna uwaga do przedstawionego projektu uchwały.

11 grudnia 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji 13/2017

Spotkanie z seniorami

11 grudnia 2017r. odbyło się V Spotkanie Seniorów Gminy Jejkowice z Wójtem i Radą Gminy Jejkowice. Zaproszenia do udziału w tym spotkaniu otrzymali wszyscy mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 70 lat.

Spotkanie umiliły swoim występem dzieci ze Szkoły Podstawowej. Był też czas na rozmowy, wspomnienia, wymianę poglądów i doświadczeń oraz wspólną biesiadę przy kawie i kołaczu, a także śpiew przy dźwiękach gitary.

Składamy gorące podziękowania licznie przybyłym Seniorom za ich udział w spotkaniu. Cieszymy się, że zechcieli spędzić swój czas z nami i podzielić się z nami swoimi doświadczeniami i wspomnieniami.

Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i sił, by zawsze otaczali Was życzliwi ludzie. Za Waszą obecność jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie już za rok.

Spotkanie z seniorami

11 grudnia 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Spotkanie z seniorami

Jejkowicki Jarmark Bożonarodzeniowy

10 grudnia 2017r. odbył się kolejny Jejkowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród wystawiających swoje produkty jak i odwiedzających jarmark.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas swoimi występami dzieci z Gminnego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej.

Podczas jarmarku można było zakupić świąteczne ozdoby i kartki, stroiki świąteczne, biżuterię oraz drobne prezenty i upominki. Można było także nabyć bakalie i piernik na moczkę oraz domowe wypieki i specjały przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Odwiedzający jarmark mogli skorzystać z przygotowanej kawiarenki. W tym czasie najmłodsi mogli spędzić miłe chwile w kąciku zabaw także przygotowanym przez starszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji Jejkowickiego Jarmarku. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

Jarmark 2017

10 grudnia 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Jejkowicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Jejkowicka Choinka

W dniu 07 grudnia 2017r dzieci ze Szkoły Podstawowej, które wykonały ozdoby na konkurs Jejkowicka Choinka wspólnie z Wójtem Gminy i strażakami z OSP Jejkowice ozdobiły świąteczne drzewko stojące przez budynkiem Urzędu.

W tym dniu Wójt wręczył także nagrody zwycięzcom konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Na każde dziecko czekał słodki poczęstunek.

Jejkowicka Choinka 2017

8 grudnia 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Jejkowicka Choinka

Jasełka czy Jeslicky

W dniu 02 grudnia 2017r. grupa polskich dzieci wraz z opiekunami odwiedziła Gminę Sluzovice w ramach realizacji projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0000650 pt „Współpraca na pograniczu – z historią i tradycją w tle”. W ramach realizacji działania Jasełka czy Jeslicky polskie dzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe w nietypowej odsłonie. Historia „Prawdziwy bohater” opowiada o człowieku rzuconym w sam środek tragedii ludzkiej, którą był niemiecki obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. A w tym wszystkim ona – Stanisława Leszczyńska – obozowa położna, iskierka dobroci i miłości niosąca bezinteresowną pomoc bezbronnym dzieciom przychodzącym na świat w obozowej rzeczywistości. W niezwykły sposób narodziny obozowych dzieci łączą się z narodzinami małego Jezusa, który narodził się podobnie jak one w nieludzkich warunkach, z narażeniem życia.

Po przedstawieniu jasełkowym Polacy wraz z Czechami wzięli udział w uroczystym zapaleniu świątecznej choinki. Tradycji związanej z rozpoczynającym się adwentem. Był też czas na wspólne kolędowanie przy świątecznym drzewku.

Jasełka 2017 

4 grudnia 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Jasełka czy Jeslicky

Ogłoszenie Konsultacji Projektu Uchwały - 13/2017

Zarządzenie nr W.0050.89.2017 z dnia 30.11.2017r. w sprawie ogłoszenia konsultacji projektu uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Jejkowice.

30 listopada 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Ogłoszenie Konsultacji Projektu Uchwały - 13/2017

Prośba o pomoc

Zwracamy się z prośbą o pomoc w imieniu 29-letniego Damiana, który choruje na raka...
Największym wrogiem Damiana nie jest sama choroba, lecz czas...

W ciągu najbliższego tygodnia musi zebrać kwotę 120.000 zł na zakup jednej dawki leku, który uratuje mu życie i zatrzyma rozwój choroby.
Taka suma przekracza możliwości finansowe jego rodziny i przyjaciół.
Wierzę w ludzi i ufam, że wspólnymi siłami uda nam się uratować życie....

Szczegóły na: pomagam.pl/dami

Liczy się każda złotówka.

 

30 listopada 2017


Czytaj więcej o: Prośba o pomoc

Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji 12/2017

Wójt Gminy Jejkowice przedstawił do konsultacji projekty uchwał:

1. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

2. w sprawie zatwierdzenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jejkowice 

W okresie konsultacji nie wpłynęła żadna uwaga do przedstawionych projektów uchwał.

30 listopada 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji 12/2017

Akcja Zima 2017/2018

Wójt Gminy Jejkowice informuje, że na terenie Gminy Jejkowice usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg w okresie zimowym 2017/2018 wykonuje:

STEL-MACH Marcin Machnik
ul. Przemysłowa 24b
44-290 Jejkowice

tel. 665195040

Zgodnie z art.5, pkt.4 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, (Dz.U. z 2017r. poz. 1289 ) Wójt Gminy Jejkowice przypomina o wymaganiach właścicieli nieruchomości, którzy zobowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych. Ponadto należy usuwać sople i nawisy śnieżno-lodowe z dachów budynków i innych miejsc, stanowiących zagrożenie życia lub zdrowia ludzi.

Wójt Gminy Jejkowice
Marek Bąk

komunikat-odsniezanie.pdf (47.62 KB)

29 listopada 2017


Czytaj więcej o: Akcja Zima 2017/2018

Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji 11/2017

Wójt Gminy Jejkowice przedstawił do konsultacji projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad sposobu i trybu umarzania odraczania terminu spłaty lub rozkładania na raty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny Gminy Jejkowice i jej jednostek organizacyjnych oraz wskazania organu uprawnionego do wykonywania powyższych czynności

W okresie konsultacji nie wpłynęła żadna uwaga do przedstawionego projektu uchwały.

23 listopada 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji 11/2017

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2017r. Gmina Jejkowice świętowała 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone było w ramach realizacji zadania Jejkowice – Pamiętamy dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach umowy nr 10324/17/FPK/DDK.

 

22 listopada 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości