Lyskor

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja o zakończeniu projektu Eko-Jejkowice – nauczmy się kochać przyrodę

Z dniem 30.09.2019r. Gmina Jejkowice zakończyła realizację projektu "Eko-Jejkowice – nauczmy się kochać przyrodę" realizowanego w ramach wsparcia z "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". W ramach realizacji projektu zorganizowano 3 wydarzenia tj. Zabawę karnawałową w ramach obchodów Gminnego Dnia Seniora, Rodzinny Rajd Rowerowy oraz wyjazd integracyjny do Brennej. Kwota dofinansowania wyniosła 13.324,00 zł.

7 października 2019


Informacja o zakończeniu projektu Aktywne Jejkowianki - strzec tradycji, lecz nie ograniczać się tradycją

Z dniem 30.09.2019r. Gmina Jejkowice zakończyła realizację projektu "Aktywne Jejkowianki- strzec tradycji, lecz nie ograniczać się
tradycją" realizowanego w ramach wsparcia z "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". W ramach realizacji projektu zorganizowano 4 wydarzenia tj. Śląski dzień Kobiet, Warsztaty Wielkanocne, Wyjazd Integracyjny do Koniakowa oraz Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca. Kwota dofinansowania wyniosła 13.000,00 zł. 

7 października 2019


Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca 2019

Logo LYSKOR

W dniu 02 czerwca 2019r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jejkowicach odbył się koncert z okazji Dnia Matki i Ojca. Koncert w wykonaniu aktora i piosenkarza rodem ze Śląska – Krzysztofa Respondka zgromadził prawdziwe tłumy. Wydarzenie to zostało zrealizowane w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” pn. „Aktywne Jejkowianki- strzec tradycji, lecz nie ograniczać się tradycją.”

koncert z okazji Dnia Matki i Ojca

 

 

5 czerwca 2019

Artur Szweda


Rodzinny Rajd Rowerowy 2019

Logotypy LYSKOR

W dniu 01 czerwca 2019r. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy czyli Dzień Bez Samochodu zrealizowany w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” pn „Eko-Jejkowice - nauczmy się kochać przyrodę”. Dopisała zarówno pogoda jak i uczestnicy rajdu, którzy wystartowali punktualnie o godz. 10.00 z ul. Leśnej. Na mecie czekała na wszystkich woda mineralna i posiłek w postaci grilla, a także rywalizacja sportowa i intelektualna. Zwycięzcami rodzinnego quizu ekologicznego była rodzina Konieczny, drugie miejsce zajęła rodzina Sobocik, a trzecie miejsce rodzina Rusińskich. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali latarki led z logotypami projektu.

Latarki LYSKOR

 

4 czerwca 2019

Artur Szweda


Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca – Koncert Krzysztofa Respondka

Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca – Koncert Krzysztofa Respondka

2 czerwca 2019


Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

1 czerwca 2019


Projekty realizowane w 2019 roku

Przejdź do - Projekty realizowane w 2019 roku

W 2019 roku Gmina Jejkowice dzięki członkostwu w LGD LYSKOR realizuje dwa projekty dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Jeden projekt pn „Eko-Jejkowice – nauczmy się kochać przyrodę” dotyczy szeroko rozumianej edukacji ekologicznej w ramach, którego zorganizowane zostaną spotkanie i wyjazd z prelekcjami nt. zagrożeń związanych ze smogiem, a także Rodzinny Rajd Rowerowy z quizem ekologicznym.

Drugi z projektów pn. „Aktywne Jejkowianki – strzec tradycji, lecz nie ograniczać się tradycją” dotyczy kultywowania śląskich zwyczajów i tradycji związanych między innymi z Babskim Combrem czy Wielkanocą.

18 marca 2019


Remont kapliczki pw. Św. Jana Nepomucena w Jejkowicach

Informacja o realizacji PROW

11 kwietnia 2017