Gmina Jejkowice

Strona główna


Artykuły

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia wolontariusze z Gimnazjum i ZSP w Lyskach będą kwestować pod kościołami na terenie gmin Lyski, Gaszowice, Jejkowice, w Górkach Śląskich oraz na Lęgowie (Rzuchów).

Tego roku zbieramy pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do zbiórki.
Liczymy na Waszą hojność i dobre serce."

10 stycznia 2019


Czytaj więcej o: 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

AKCJA SPOŁECZNA dotycząca walki ze SMOGIEM

Dodatkowe polowania na dziki

Zarząd Koła Łowieckiego "Jaźwiec" Jejkowice informuje, że zgodnie z wytycznymi Ministra Środowiska, dotyczącymi przeciwdziałania ASF, na terenie obwodu łowieckiego nr 149 zostaną zorganizowane dodatkowe polowania zbiorowe na dziki w dniach 19,20,26 i 27 stycznia 2019 roku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Arkadiusz Kochanek - prezes KŁ "Jaźwiec" Jejkowice

7 stycznia 2019


Czytaj więcej o: Dodatkowe polowania na dziki

Informacja o zmianie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Informujemy, iż od miesiąca stycznia 2019 roku zmieniły się stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w następujących wysokościach:

1.
a) za osobę 16,50 zł miesięcznie (w przypadku segregacji odpadów)
b) za osobę 33,00 zł miesięcznie (w przypadku braku segregacji odpadów)

2. dla firm, przedsiębiorstw i jednostek organizacyjnych:

a) za jeden pojemnik 110 litrów - 33,00 złotych miesięcznie
b) za jeden pojemnik 120 litrów - 34,00 złotych miesięcznie
c) za jeden pojemnik 210 litrów - 56,00 złotych miesięcznie
d) za jeden pojemnik 240 litrów - 56,00 złotych miesięcznie
e) za jeden pojemnik 1100 litrów - 220,00 złotych miesięcznie

W przypadku, gdy odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny, wyższa stawka wynosi za jeden pojemnik:

a) o pojemności 110 litrów - 65,00 złotych miesięcznie
b) o pojemności 120 litrów - 68,00 złotych miesięcznie
c) o pojemności 210 litrów - 112,00 złotych miesięcznie
d) o pojemności 240 litrów - 112,00 złotych miesięcznie
e) o pojemności 1100 litrów - 440,00 złotych miesięcznie

4 stycznia 2019


Czytaj więcej o: Informacja o zmianie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Akcja Zima 2018/2019

Wójt Gminy Jejkowice informuje, że na terenie Gminy Jejkowice usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg w okresie zimowym 2018/2019 wykonuje:

STEL-MACH Marcin Machnik 
ul. Przemysłowa 24b
44-290 Jejkowice

tel. 665195040

Zgodnie z art.5, pkt.4 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, (Dz.U. z 2017r. poz. 1289) Wójt Gminy Jejkowice przypomina o wymaganiach właścicieli nieruchomości, którzy zobowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych. Ponadto należy usuwać sople i nawisy śnieżno-lodowe z dachów budynków i innych miejsc, stanowiących zagrożenie życia lub zdrowia ludzi.

4 stycznia 2019


Czytaj więcej o: Akcja Zima 2018/2019

Życzenia Bożonarodzeniowe 2018

informacja o godzinach pracy w Wigilię

Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami..

Przejdź do - Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami..

09 grudnia 2018r.odbył się IV Jejkowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Po raz pierwszy impreza nabrała rangi międzynarodowej, gdyż gościliśmy przedstawicieli z naszej gminy partnerskiej Sluzovice z Panem Starostą – Petrem Weczerek na czele. Także po raz pierwszy impreza odbyła się nie w sali gimnastycznej, lecz ogrzewanej hali namiotowej, co przełozyło się na bardzo dużą liczbę wystawców jak i odwiedzających jarmark.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas swoimi występami dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jejkowicach oraz zespół Singers.

Podczas jarmarku można było zakupić świąteczne ozdoby i kartki, stroiki świąteczne, biżuterię oraz drobne prezenty i upominki. Można było także nabyć bakalie i piernik na moczkę oraz domowe wypieki i specjały przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji Jejkowickiego Jarmarku. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

12 grudnia 2018


Czytaj więcej o: Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami..

Spotkanie Seniorów Gminy Jejkowice 2018

Przejdź do - Spotkanie Seniorów Gminy Jejkowice 2018

10 grudnia 2018r. odbyło się VI spotkanie Seniorów Gminy Jejkowice z Wójtem i Radą Gminy Jejkowice. Zaproszenia do udziału w tym spotkaniu otrzymali wszyscy mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 70 lat.

Spotkanie umilił swoim występem zespół „Pszowiki”. Był też czas na rozmowy, wspomnienia, wymianę poglądów i doświadczeń oraz wspólną biesiadę przy kawie i kołaczu.

Składamy gorące podziękowania licznie przybyłym Seniorom za ich udział w spotkaniu. Cieszymy się, że zechcieli spędzić swój czas z nami i podzielić się z nami swoimi doświadczeniami i wspomnieniami.

Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i sił, by zawsze otaczali Was życzliwi ludzie. Za Waszą obecność jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie już za rok.

12 grudnia 2018


Czytaj więcej o: Spotkanie Seniorów Gminy Jejkowice 2018

Koncert Finałowy 41 edycji o Puchar Przechodni Okręgu Rybnickiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr im. Reinholda Tronta

Przejdź do - Koncert Finałowy 41 edycji o Puchar Przechodni Okręgu Rybnickiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr im. Reinholda Tronta

W dniu 17 listopada 2018r Gmina Jejkowice była gospodarzem Koncertu Finałowego 41 edycji o Puchar Przechodni Okręgu Rybnickiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr im. Reinholda Tronta. W koncercie oprócz Chóru „Harmonia” Jejkowice wystąpiły chóry z Rybnika, Żor, Rydułtów i Gaszowic. Swą obecnością imprezę uświetnili włodarze Gminy Jejkowice w osobach Wójta Gminy - Pana Marka Bąka i Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Mieczysława Wojaczek, Wójt Gminy Gaszowice – Pan Paweł Bugdol oraz ks. Proboszcz - Piotr Winkler.

12 grudnia 2018


Czytaj więcej o: Koncert Finałowy 41 edycji o Puchar Przechodni Okręgu Rybnickiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr im. Reinholda Tronta

Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!

Urząd Statystyczny informuje - aktualne badanie ankietowe "Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej" oraz "Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego"