Rolnictwo/Łowiectwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Obwieszczenie dot. książki pobytu na polowaniu indywidualnym

29 maja 2018

Artur Szweda


APEL! do hodowców drobiu

Przejdź do - APEL! do hodowców drobiu

Obowiązek zgłaszania do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki.

27 lutego 2017


Dyżury pracownika Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Przejdź do - Dyżury pracownika Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

INFORMACJA
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rybniku informuje, że w okresie przyjmowania wniosków obszarowych od 15 marca do 15 maja br. dyżur pracownika Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Urzędzie Gminy Gaszowice odbywać się będzie w każdy czwartek w godz. 8.15 – 12.00

UWAGA:
W celu usprawnienia pracy prosimy o wcześniejsze zapisywanie się u pracownika, tel. 784 450 901

15 marca 2017

Artur Szweda


Rolniku: skorzystaj z turnusów rehabilitacyjnych i polisy ubezpieczenia przeznaczonych dla dzieci!

W okresie letnich wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy. Zarówno Centra Rehabilitacji Rolników KRUS, jak i sanatoria współpracujące zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawują wychowawcy zatrudniani przez Kasę, którzy wraz z pracownikami kulturalno-oświatowymi organizują zajęcia sportowo-rekreacyjne i realizują atrakcyjny program w czasie wolnym od zajęć terapeutycznych.

20 marca 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Rolniku: skorzystaj z turnusów rehabilitacyjnych i polisy ubezpieczenia przeznaczonych dla dzieci!

APEL! do hodowców drobiu

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 roku w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

7 kwietnia 2017

Artur Szweda


List Prezesa KRUS do Rolników, o ustawie obniżającej wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn

Prezes KRUS Adam Sekściński, wystosował do Rolników specjalny list, w którym poinformował o podpisaniu przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ustawy zmieniającej dotychczas obowiązującą od 1 stycznia 2013 roku ustawę o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. W konsekwencji tej zmiany, od 1 października 2017 roku, zostanie obniżony wiek emerytalny dla kobiet z 67 do 60 lat, a dla mężczyzn - z 67 do 65 lat. Obecna zmiana przywraca więc stan prawny obowiązujący przed 1 stycznia 2013 roku.

25 kwietnia 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: List Prezesa KRUS do Rolników, o ustawie obniżającej wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn

Informacja prasowa o przeprowadzanej na terenie województwa śląskiego akcji szczepienia lisów wolno żyjących w akcji wiosennej w 2017 roku.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 27.04.-07.05.2017 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęta, zawierająca szczepionkę dla lisów do wyłożenia, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty lisy wyczuwają z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową dochodzi do zaszczepienia lisa.

26 kwietnia 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Informacja prasowa o przeprowadzanej na terenie województwa śląskiego akcji szczepienia lisów wolno żyjących w akcji wiosennej w 2017 roku.

Informacja KRUS

Informacja KRUS

22 maja 2017

Artur Szweda


Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku

Urząd Gminy Jejkowice przekazuje informację Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku dotyczącą żywności pochodzenia niezwierzęcego.

29 czerwca 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku

Główny Lekarz Weterynarii informuje

Przejdź do - Główny Lekarz Weterynarii informuje

Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym

Przejdź do - Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Do dnia 3 sierpnia 2007 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

17 lipca 2017

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.