Moje ciepło

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Moje ciepło

Jeżeli jesteś osobą, która jest wskazana w pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniu budowy NOWEGO domu jednorodzinnego, możesz ubiegać się o dofinansowanie do POMPY CIEPŁA!

 Program nazywa się “Moje Ciepło” i mogą skorzystać z niego osoby, które już kupiły i. zamontowały pompę ciepła, jednak nie wcześniej, niż 01.01.2021 r. Obowiązuje zatem zasada: najpierw inwestycja – potem wypłata.

Wysokość dofinansowania:

Gruntowa pompa ciepła – do 21000., ale nie więcej, niż 30% (45% w przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny) poniesionych kosztów

Pompa typu powietrze/woda i  powietrze/powietrze – do 7000, ale nie więcej, niż 30% (45% w przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny) poniesionych kosztów.

Dofinansowaniu podlega zakup i montaż pompy ciepła wraz z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym i zbiornikiem ciepłej wody użytkowej oraz koszty związane z opracowaniem niezbędnej dokumentacji.

Warunki:

 1. Za NOWY dom uznaje się taki, gdzie a) nie złożono jeszcze  zawiadomienia o zakończeniu budowy (lub nie złożono wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie ) budynku mieszkalnego jednorodzinnego b) albo już złożono powyższe wnioski, ale tylko po 31.12.2020 r)
 1. W domku jednorodzinnym nie może znajdować źródło ciepła na paliwo stałe (dotyczy to także kominków, chyba że pełnią jedynie funkcję rekreacyjną i nie grzewczą).
 2. Wszystkie urządzenia oraz materiały muszą być fabrycznie nowe wyprodukowane w ciągu maksymalnie 24 miesięcy przed montażem.
 3. O dofinansowanie z tego programu mogą występować właściciele nowych domów, które spełniają podwyższone standardy energetyczne (wyższe o 10%- 20% niż zakładają Warunki Techniczne). Wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (wskaźnik EP) na potrzeby ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody Wskaźnik EPH + W nie może przekraczać
  1. 63 kWh/m2rok (jeśli wniosek zostanie złożony w 2022 r)
  2. 55 kWh/m2rok w latach następnych.
 1. Do złożenia wniosku niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego, który umożliwi elektroniczne podpisanie wniosku (jeśli go nie masz - wejdź na gov.pl i kliknij w link na dole strony „załóż profil zaufany).

8 listopada 2022


Czytaj więcej o: Moje ciepło