Informacja o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 kwietnia 2021

Szanowni Państwo

Informujemy, że stacjonarne punkty bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich na terenie Powiatu Rybnickiego pozostają otwarte

Zapraszamy do Punktów Poradniczych prowadzonych przez prawników i doradców Stowarzyszenia "DOGMA w poniższych lokalizacjach:

 1. W siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rybniku(ul. 3 Maja 18, 44-200 Rybnik)
  pokój nr 8 (parter)
  w dniach poniedziałek – piątek, w godz. 16.00 – 20.00, w każdym z tych dni.
 2. W siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce – Leszczynach
  (ul. Przedszkolna 1, 44-238 Czerwionka – Leszczyny)
  w dniach poniedziałek – piątek godz. 13.00 – 17.00

Każda osoba, która chce skorzystać z porady, powinna najpierw umówić się do konkretnego punktu, na konkretny dzień i godzinę dzwoniąc pod numer
tel.  32 416 13 46 

Działa również pomocniczy numer infolinii Stowarzyszenia "DOGMA" nr: 79 88 69 599

Przypominamy że w punktach pomocy obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

W punkcie poradniczym  może znajdować się jedna osoba korzystająca z porady.

W uzasadnionych  przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to, żeby w punkcie znajdowało się więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym).

Osoba, która zostanie umówiona na poradę, powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce lub przyłbicy, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym.

Należy zachować odpowiedni dystans między osobami.

Jeżeli osoba chcąca uzyskać bezpłatną poradę prawną nie jest pewna co do swojego stanu zdrowia (wykazuje objawy choroby typu kaszel, katar, gorączka), powinna umówić się na wizytę w takim terminie, kiedy ma pewność, że jest zdrowa.

W czasie kryzysu związanego z pandemią COVID-19 wiele osób doświadcza trudności i problemów, których rozwiązanie wymaga wiedzy i doświadczenia prawnika.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Stowarzyszenie na rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA zainicjowało internetową kampanię społeczną za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Przygotowaliśmy e- poradnik upowszechniający wśród mieszkańców informację o możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa .

Na naszej stronie internetowej www.dogma.org.pl w szczególności w zakładce http://dogma.org.pl/lokalizacje/powiat-rybnicki/: znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie powiatu rybnickiego oraz materiały edukacyjne tj. poradniki prawne oraz filmy w formie wykładów i poradników.

Uruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii

79 88 69 599

pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji

Mając na celu dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców prosimy Państwa o dalsze udostępnianie na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku: www.facebook.com/stowarzyszeniedogma

Wersja Data Zmodyfikowane przez
1 - bieżąca 30 kwietnia 2021 09:27 Artur Szweda

Szczegółowe informacje o tym dokumencie

Autor dokumentu: Artur Szweda

Wprowadził: Artur Szweda30 kwietnia 2021 09:27

Zmodyfikował: Artur Szweda30 kwietnia 2021 09:27

Data wytworzenia: 30 kwietnia 2021 09:27

Autor: Artur Szweda