Gmina Jejkowice

..i już po XII Jejkowickim Marszobiegu

28 maja 2019

W niedziele 19 maja w niecodziennych okolicznościach majowej aury odbył się XII Jejkowicki Marszobieg.

Zapisy rozpoczęły się od 14.30, kiedy na niebie królowało słońce, by niewiele przed startem ustąpić miejsca całkiem ładnej burzy…

Mimo to na linii startu, po wspólnej rozgrzewce na hali sportowej, stanęło równo 100 uczestników. Start odbył się z małym poślizgiem czasowym, za to zawodnicy wiedzieli że już nie zmokną.

Na mecie na wszystkich w tym roku czekał medal okolicznościowy, woda.. w butelce (która jakoś nie miała zbyt wielu entuzjastów)..;)

Najszybciej na mecie pojawił się Paweł Hajduk z Rudy Kozielskiej, za nim był Andrzej Piecha z Rybnika, a na trzecim miejscu przekroczył linię mety Mateusz Papierok.

Wśród kobiet najszybciej pokonała dystans Kinga Groborz absolwentka naszego Gimnazjum w Jejkowicach, na drugim miejscu uplasowała się Barbara Rataj, a na trzecim Joanna Kasperzec.

Wszyscy uczestnicy rywalizowali ze sobą jak co roku w 6 kategoriach.

W naszej jejkowickiej imprezie wzięli udział mieszkańcy aż 12 miejsowości..

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano jak co roku ciekawe nagrody. Dla nikogo w tym roku nagrody nie zabrakło.

Sponsorami nagród naszego tegorocznego XII Jejkowickiego Marszobiegu byli: Gmina Jejkowice, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Best Fit Rybnik, Starostwo Powiatowe, Mosir Rybnik- Bushido, Rada Rodziców ZSP Jejkowice, Automechanika Zysek, Foto Szymura, Mydełka Naturalne, Piekarnia Drazik, Ogrody Knesz, Hensbud, Pan Tadeusz Luszczymak, Pani Irena Krypczyk, Tomasz Zielonka, Weronika Jonderko